Lektury

LEKTURY / TEKSTY KULTURY / PIOSENKI / FILMY

 

Zestaw opracowany na podstawie ram programowych kształcenia uzupełniającego dla Szkolnych Punktów Konsultacyjnych, zał. nr 1 do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r.

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

Grupa wiekowa I – III

Lektury:

·        "Florentynka" Marian Orłoń

·        "Nasza mama czarodziejka” Janina Papuzińska

·        "Szewczyk Dratewka” J. Porazińska

·        "Karolcia" Maria Kruger

·        "Idzie niebo ciemną nocą” E. Zarembina

·        "Mazurek Dąbrowskiego" Józef Wybicki (dwie pierwsze zwrotki)

Filmy:

·        "Dziwne Przygody Koziołka Matołka" (odcinki do wyboru)

·        "Akademia Pana Kleksa" reżyser Krzysztof Gradowski  

 

Grupa wiekowa IV – VI

Lektury:

·        "Akademia Pana Kleksa" Jan Brzechwa

·        "Szatan z siódmej klasy" Kornel Makuszyński

·        "Ten obcy" Irena Jurgielewiczowa

·        "Bajki robotów" Stanisław Lem

·        "Mazurek Dąbrowskiego"Józef Wybicki

Filmy:

·        "Magiczne drzewo" reżyser Andrzej Maleszka

·        "W pustyni i w puszczy" reżyser Władysław Ślesicki

 

GRUPA WIEKOWA VI - VIII:

Lektury:

·        "Zemsta" Aleksander Fredro

·        "Katarynka", "Z legend dawnego Egiptu" Bolesław Prus

·        "Krzyżacy" Henryk Sienkiewicz

·        "Na zdrowie" Jan Kochanowski

·        "Ptaszki w klatce" Ignacy Krasicki

·        "Pani Twardowska" Adam Mickiewicz

·        "List do matki" Juliusz Słowacki

Filmy:

·        "Krzyżacy" reżyser Aleksander Ford

·        "Panna Nikt" reżyser Andrzej Wajda

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE I-IV

KLASA I:

Lektury:

·        "Bogurodzica"

·        "Romantyczność", "Pan Tadeusz, Inwokacja" Adam Mickiewicz

·        "Ferdydurke" Witold Gombrowicz

·        "Kordian" Juliusz Słowacki

·        "Moralność pani Dulskiej" Gabriela Zapolska

Filmy:

·        “Miś” reżyser Stanisław Bareja

·        „Nie lubię poniedziałku” reżyser Tadeusz Chmielewski

 

Zestaw opracowany na podstawie ram programowych kształcenia uzupełniającego dla Szkolnych Punktów Konsultacyjnych, zał. nr 1 do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31

sierpnia 2010 r.

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE I - III

GRUPA WIEKOWA I - III:

·        „Dziady część IV”  Adam Mickiewicz

·        „Kordian” Juliusz Słowacki

·        Inny świat” Gustaw Herling-Grudziński

·        „Ikar” Jarosław Iwaszkiewicz

·        „Lalka” Bolesław Prus

Filmy:

·        “Miś” reżyser Stanisław Bareja

·        „Nie lubię poniedziałku” reżyser Tadeusz Chmielewski

·        Seksmisja” reżyser Juliusz Machulski

·        “Pianista” reżyser Roman Polański